Ile jeść żeby przytyć? Dieta na Mase

ile jeść żeby przytyć

Pisałem już o tym co jeść żeby przytyć a dziś chciałbym rozwinąć temat tego ile powinno się jeść żeby przytyć ?

Niestety nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać ponieważ nie wystarczą 3 posiłki dziennie tak jak większość ludzi radzi…

Strategia diety na mase polega na tym że musisz przez cały dzień równomiernie dostarczać twojemu organizmowi niezbędnego pożywienia i kalorii do funkcjonowania oraz wzrostu mięśni.

Powinieneś jeść w odstępach czasu ok. 3 godzin a w między czasie możesz wspomagać się przekąskami na bazie węglowodanów prostych.

Oto szablon ile posiłków powinna zawiera dieta na mase:

 1. Śniadanie
 2. Drugie śniadanie
 3. Obiad
 4. Posiłek ZARAZ po treningowy
 5. Posiłek po treningowy
 6. Kolacja
 7. Dodatkowo – Przekąski pomiędzy posiłkami

dieta na mase - ile jeść


Wyjaśnienie
:

 • Śniadanie powinno zawierać porcje białka i węglowodanów które dostarczą Ci
  energie na cały poranek; Więcej o śniadaniach w artykule – Najważniejszy posiłek dnia.
 • Drugie śniadanie może być podobne do pierwszego i powinno być ok. 3godzin po pierwszym posiłku.
 • Długość przerwy między 2 śniadaniem a obiadem możesz wydłużyć przekąskami węglowodanowymi (węglowodany proste np. owoce).
 • Na posiłek po treningowy możesz jeść to samo co na obiad.
 • Posiłek ZARAZ po treningu to nic innego jak szybkie doładowanie Cię węglowodanami prostymi (np shejk typu gainter lub jakiś jogurt i np banan)
 • Kolacja to posiłek głównie białkowy.

Dodatkowo pamiętaj – Dieta na Mase wymaga dobrego nawodnienia Twojego organizmu co oznacza że musisz pic wodę (mineralną) nie tylko podczas treningu ale również przez cały dzień. Pij minimum 3l wody dziennie to bardzo ważne

# Wskazówka #

Organizm podczas nocy odwadnia się dlatego aby lepiej „rozkręcić” organizm już od samej pobudki oraz dostatecznie nawodnić po 7/8h snu powinieneś zacząć poranek od 2 szklanek wody, od razu po przebudzeniu (ok 0,5l). Może to być woda przegotowana ale lepiej gdy pijesz mineralke.


Podsumowanie:

Jeśli postanowiłeś chce przytyć, teraz musisz pójść za ciosem i zacząć więcej jeść  w ciągu dnia.

Przygotuj własne menu diety na mase na cały tydzień żeby wiedzieć co będziesz jadł każdego dnia a następnie zrób zakupy na cały tydzień by potem mieć więcej czasu na trening i odpoczynek.

Gwarantuje że wykorzystując ten schemat minimum 5 posiłków + przekąski pomiędzy posiłkami, zobaczysz bardzo szybko rezultaty i efekty ale tylko pod jednym warunkiem – Musisz być konsekwentny!

Dieta na mase wymaga od Ciebie konsekwencji i nie ma tu miejsca na żadne wyjątki każdy posiłek ma być dla Ciebie tak samo ważny ponieważ każdy przyczynia się do budowania twoich mięśni zapamiętaj to!


CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ ABY PRZYTYĆ i NABRAĆ MASY MIĘŚNIOWEJ ?
Możesz testować na własną rękę różne diety czy treningi i ucząc się metodą
prób i błędów, odkryć co działa a co nie. Niestety to zajmuje zwykle sporo czasu…
Możesz również skorzystać z gotowego rozwiązania które zaprojektowałem specjalnie z myślą o osobach którym zależy na szybkich wynikach i nie mają czasu na studiowanie tematu i testowaniu na sobie różnych nieskutecznych diet czy treningów.

Drogę Ekspresową do rozwiązania twojego problemu znajdziesz na następnej stronie >>

Marcin Barnowski - Moja dieta na mase
Jeśli podobał Ci się ten artykuł skomentuj go poniżej
lub udostępnij aby więcej osób mogło się o tym dowiedzieć, Dzięki !

 

 

Kto jeszcze chce dowiedzieć się
przez jakie 7 Największych BŁĘDÓW
99% chudzielców nie może Przytyć?

Darmowy Raport PDF (16str) ujawnia całą prawdę!

Jeśli chcesz dowiedzieć się o jakie BŁĘDY chodzi oraz
jak je ŁATWO wyeliminować, wpisz poniżej adres e-mail,
wszystkiego dowiesz się z Raportu..

(Raport otrzymasz na swoją skrzynkę w ciągu kilku minut)

 

Share Button

8 myśli nt. „Ile jeść żeby przytyć? Dieta na Mase

 1. Typu ciała czyli każdy z nas ma rożną budowę ciała i to wpływa na przyrost naszej masy ? To czekam na następny artykuł i wyjaśnienie pojęć ektomorfik i mezomorfik.

  • nie koniecznie musi to być równo 3l/dziennie ale mniej więcej, nie musisz liczyć ile wypiłeś z każdą szklanką ale pamiętaj poprostu o tym i wprowadz wodę mineralną do diety na stałe. Możesz oczywiście pić napoje izotoniczne bo lepiej nawadniają i zawierają witaminy ale ja bym z nimi nieprzesadzał 🙂

  • Wiem o tym dlatego trzeba mieć plan, trzeba się trochę zorganizować postanowić sobie że chce wziąść się za Siebie i ruszyć z miejsca. Podobno jeśli się wytrwa robiąc jakąś czynność konsekwentnie przez 21dni to stanie się to nowym nawykiem.. Ogólnie motywacja w diecie to częsty problem postaram się więcej pisać na ten temat..

Dodaj komentarz